Aktualności

Podróż z Psem – co warto ze sobą zabarać

Lato zbliża się wielkimi krokami, a sezon urlopowy jest już w pełnym rozkwicie. Jeśli w Twojej rodzinie są czworonożni przyjaciele, z pewnością zastanawiasz się, jak najlepiej zaplanować wspólną podróż. Jak sprawić, aby była bezpieczna i przebiegła bez zbędnego stresu?

Podzielimy się z Tobą kilkoma pomysłami, jak to zrobić, oraz zasugerujemy, które rozwiązania mogą okazać się skuteczne.

Aby zadbać o wygodę i bezpieczeństwo wszystkich podczas podróży samochodem, warto zapoznać się z akcesoriami, które mogą nam w tym pomóc.

Podróż z psem jak się przygotować

Podróż samochodem - co warto wiedzieć?

Warto dostosować wspólną podróż samochodem do potrzeb naszych i naszego psa. Podczas podróży wszyscy muszą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Przyzwyczajajmy psa do jazdy, organizując krótkie wycieczki przed dłuższą podróżą.

Przed podróżą z psem trzeba określić miejsce, gdzie chcemy go umieścić podczas jazdy. Polskie przepisy nie precyzują, gdzie pies powinien siedzieć w trakcie jazdy. Ważne jest jednak, aby był przypięty. Miejsce, które wybierzesz dla swojego psa, powinno być odpowiednio zabezpieczone przed brudem i uszkodzeniami.

Jeśli Twój pupil będzie podróżował na tylnej kanapie, sugerujemy użycie dużego pokrowca. Po pierwsze, zapewni on bezpieczną przestrzeń. Tworzy coś w rodzaju hamaka, który zapobiega wpadnięciu psa między siedzenia. Mocuje się go do zagłówków przednich i tylnych foteli, oddzielając je od siebie. Zwierzak nie ma również możliwości przedostania się do kierowcy. Aby pies nie czuł się samotny, w pokrowcu znajduje się okienko z wytrzymałej siatki, umożliwiające wzajemną obserwację.

Najlepsza mata do samochodu do przewożenia psa

Po drugie, dzięki macie utrzymamy czystość. Mata jest wodoodporna i chroni przednie oraz tylne fotele, a także drzwi po obu stronach. Doskonale wiemy, ile błota, sierści i innych niespodzianek można znaleźć na niezabezpieczonych fotelach naszych samochodów po spacerze. Czyszczenie tapicerki jest znacznie droższe niż koszt pokrowca. Korzystając z pokrowca, chronimy również samochód przed zarysowaniami od pazurów, których często nie da się usunąć. Na tym nie warto oszczędzać.

Matę montuje się i składa w kilka sekund. Pasuje do każdego rodzaju samochodu osobowego. Aby usiąść obok pupila z tyłu, wystarczy rozpiąć zamek i podzielić matę na dwie części. Można na niej umieścić fotelik psi lub dziecięcy, gdyż posiada otwory na pasy. Mata zawiera również akcesoria samochodowe, które otrzymujecie od nas w prezencie.

Z odpowiednio przygotowanym autem, długa czy krótka podróż nie będzie problemem, a mniej zestresowany właściciel to szczęśliwszy pies.

Innym sposobem na przewożenie psa na tylnej kanapie, jak i na przednim siedzeniu, jest fotelik. To rodzaj kwadratowego siedziska przymocowanego do fotela samochodowego, które utrzymuje psa w jednym miejscu. Przypomina kojec, zapewniając psu poczucie bezpieczeństwa i komfort.

Fotelik jest idealnym rozwiązaniem do przewożenia małych i średnich psów, które lubią się schować i otulić do snu. Można go rozłożyć, rozpinając suwaki i zrobić z niego matę. Można też rozpiąć jeden z boków, aby ułatwić wyjście. Dodatkowa mata na dnie fotelika jest odpinana, co ułatwia czyszczenie. Jest to niezwykle uniwersalny produkt typu 3 w 1. Polecamy go również podczas podróży autokarem, samolotem lub pociągiem.

Jeśli jesteście właścicielami większego psa, możecie przypiąć go w bagażniku na specjalnej macie. Taki sposób przewozu zapewni mu komfort, ale niestety zajmie miejsce na bagaże. Mata zabezpieczy bagażnik przed brudem, tak jak pokrowiec na tylnej kanapie. Chroni ona samochód przed zadrapaniami podczas jazdy oraz przy wsiadaniu i wysiadaniu. Po użyciu, szybko można ją wytrzepać i przetrzeć. Może również służyć do przewożenia brudzących materiałów budowlanych czy innych przedmiotów. Dzięki macie nie zostanie po nich ślad.

Mamy już więc pojęcie, jak zadbać o bezpieczeństwo i czystość podczas podróży z naszym pupilem. O czym jeszcze warto pomyśleć przed wyjazdem, napisaliśmy poniżej.

Fotelik do przewożenia psa w podróż z psem

Przydatne akcesoria w czasie podróży z psem

Bardzo ważne są woda i jedzenie. Miseczki na picie i jedzenie. Pamiętamy czasy, kiedy widok miski z wodą dla psa przed sklepem zoologicznym w Polsce był rzadkością? Dziś są one w wielu miejscach - na prawie każdej stacji benzynowej, przed restauracjami, a nawet przed dużymi supermarketami. Jest to niewątpliwie piękny gest ze strony właścicieli tych miejsc. Niestety weterynarze zdecydowanie odradzają korzystanie z takich misek. To trochę jakbyśmy przywrócili ludziom saturatory ze szklanką na łańcuchu z PRL-u. Trudno to sobie wyobrazić, prawda?

Psy również mogą zachorować na różne choroby zakaźne, z których niektóre są śmiertelne, więc lepiej ich unikać. Najlepszym rozwiązaniem w podróży są składane silikonowe miseczki. Są łatwe do przechowywania i zawsze pod ręką. Na każdym postoju można je rozłożyć i podać świeżą wodę oraz jedzenie. Tak będzie zdrowiej i bezpieczniej, a nawodnienie psa podczas podróży jest bardzo ważne. Miseczki ze względu na niewielki rozmiar po złożeniu sprawdzą się również w podróży pociągiem i samolotem.

Zawsze czysto i bez konfliktów z przechodniami.

Woreczki na psie odchody. Wiemy, że z tym zbieraniem kupek różnie bywa (chociaż jest coraz lepiej). Dzięki tym małym woreczkom mamy mniej nieprzyjemnych zapachów na ulicach i mniej zniszczonych butów, prawda? A tak poważnie, to w podróżach po Europie jest to absolutny „must have”. Za niesprzątanie po swoim pupilu można nie tylko wywołać niepotrzebny konflikt z mieszkańcami, ale również dostać spory mandat. Na woreczki mamy dla was coś super, etui w kształcie… Najlepiej sprawdźcie sami ;D

Zawsze jest dobry czas na zabawę.

Zabawka na podróż. Nasz pies jest jak małe dziecko. Kiedy się nudzi, frustruje się i rozrabia. Długa podróż zawsze jest dla niego wyzwaniem. Warto zadbać o to, by miał coś do zabawy. Powinniśmy oczywiście zabrać jego ulubione zabawki, ale nowa zabawka na pewno zajmie go na dłużej. Wybór zabawki jest bardzo indywidualny, ponieważ każdy właściciel najlepiej zna swojego pupila i wie, jakie zabawki lubi. My proponujemy szarpaki, które podczas postoju posłużą wspólnej zabawie, gryzaki i piłeczki, które skupiają uwagę psa i przynoszą ulgę, masując jego dziąsła. Pluszaki będą doskonałe do przytulenia, a wbudowana w nich piszczałka przykuje na dłużej psią uwagę.

Zabawki warto również umieścić w transporterze podczas podróży lotniczej oraz zabrać do pociągu, aby pies się nie nudził.

Przenośna silikonowa miska dla psa z karabińczykiem

Nie dopuścić do przegrzania.

Mata chłodząca. Jeśli wyjeżdżasz z pupilem latem lub do ciepłych miejsc, mata chłodząca będzie doskonałym wyborem. Utrzymuje temperaturę o kilka stopni niższą niż otoczenie. W cieniu zapewnia komfort niższej temperatury nawet o 5 stopni. W ofercie mamy dwie maty: jedną żelową i drugą z trzech warstw oddychającego materiału. Warto pamiętać, że psy również mogą dostać udaru. Najbardziej narażone są psy o krótkich pyskach, otyłe oraz o ciemnym umaszczeniu. Takim psom szczególnie przyda się dodatkowa pomoc w termoregulacji.

Nie bać się kleszczy.

Haczyki do usuwania kleszczy. W dzisiejszych czasach to rzecz niezbędna. Pomimo zabezpieczeń w formie obroży, kropli, sprayów czy tabletek, zdarza się, że jakiś kleszcz zaatakuje naszego psa. Wtedy dobrze jest być przygotowanym i szybko go usunąć. Choroby przenoszone przez kleszcze zagrażają życiu psa. Im dłużej kleszcz tkwi w skórze, tym większe ryzyko zakażenia. Trzeba działać szybko.

Łapy łapy cztery łapy

Czyścik do łap. Dzięki niemu szybko i łatwo oczyścimy łapy psa. To tuba z silikonową wkładką z wypustkami, do której wlewamy wodę, wkładamy łapę i kilkakrotnie obracamy. Po oczyszczeniu łapki osuszamy i pies jest gotowy do dalszej podróży.

Podróż z psem zabawki, gryzaki, szarpaki

Ucieczka już nam nie grozi.

Wkręt do uwiązywania psa. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala przywiązać psa wszędzie na zewnątrz, gdzie jest taka potrzeba. Często korzystamy z różnych przedmiotów w otoczeniu, ale co zrobić na plaży nad morzem, nad jeziorem lub w miejscu, gdzie takich przedmiotów brak? Właśnie wtedy używamy wkrętu. Utrzyma on większość psów. Jest odporny na warunki atmosferyczne i łatwy w obsłudze. Wyposażony w obrotowy uchwyt, zapobiega plątaniu się smyczy. Wkręcamy go w ziemię i pies nam nie ucieknie.

Podróżując z psem samochodem, warto robić regularne przerwy co 3-4 godziny, aby pies mógł się rozprostować. Przypominamy również, aby nakarmić psa najpóźniej na 2-3 godziny przed wyjazdem. Stres lub choroba lokomocyjna mogą spowodować wymioty. W przypadku problemów z chorobą lokomocyjną lub nadmiernym stresem warto skonsultować się z weterynarzem, aby uzyskać pomoc farmaceutyczną.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się pomocny i odpowiedział na większość pytań dotyczących podróżowania z psem. Życzymy udanych wyjazdów i wielu wspaniałych, wakacyjnych chwil z czworonożnym przyjacielem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *